4 روش تمیز کردن یقه پیراهن – از بین بردن لکه روی یقه پیراهن

یقه پیرهن مردانه سفید

برای از بین بردن آلودگی ، روغن و عرق از یقه پیراهن خود از روش های مختلفی که وجود دارد می توانید استفاده کنید. می توانید یقه خود را قبل از شستشو و خشک کردن ، لکه را درمان کنید. از صابون یا محلول جوش شیرین نیز می توانید برای از بین بردن لکه های یقه پیراهن خود استفاده کنید. سرانجام ، ریختن مواد شوینده مایع لباسشویی (یا شامپو) به طور مستقیم بر روی یقه خود و گذاشتن آن برای مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت ، گزینه موثر دیگری است. در ادامه با بلاگ بست پوشاک همراه باشید تا 4 روش برای تمیز کردن یقه پیراهن مردانه خدمت شما ارائه دهیم.

1- از بین بردن لکه با اسپری

  اسپری برای باک کردن لکه

1- یقه خود را با پاک کننده لکه اسپری کنید. به مقدار کافی یک پاک کننده لکه را به انتخاب خود روی یقه بپاشید. اطمینان حاصل کنید که بر روی تمام مناطق لکه دار اسپری شده باشد.

2- لکه را مالش دهید. این کار را می توانید با مالیدن یقه به خودش انجام دهید. یا می توانید از مسواک قدیمی (یا استفاده نشده) برای مالش دادن لکه استفاده کنید. یقه خود را تا زمانی که اکثر لکه ها پاک نشده ، بمالید. سپس اجازه دهید که لکه درمانی به مدت 30 دقیقه تنظیم شود.

اگر لکه سرسختی است ، ممکن است لازم باشد بگذارید یک ساعت بماند.

مالش به شما کمک می کند تا محصول پاک کننده روی لکه شما کار خودش را بهتر انجام دهد.

3- مثل همیشه بشویید و خشک کنید. پ

س از پایان روند درمان ، پیراهن خود را مانند گذشته بشویید. قبل از اینکه پیراهن خود را خشک کنید ، مطمئن شوید که لکه کاملا پاک شده است. در غیر این صورت ، خشک کن لکه را در یقه شما باقی میگذارد.

اگر لکه ها روی یقه شما باقی مانده است ، از روش درمانی دیگری استفاده کنید و مراحل یک تا سه را دوباره تکرار کنید.

 

2- با استفاده از صابون پودر شده

 

1- دو قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) از مواد شوینده ظرفشویی را در یک کاسه بریزید. از مواد شوینده مخصوص ظرفشویی استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود. خمیر باید یک قوام خمیر دندان مانند داشته باشد.

اگر قوام بیش از حد آبکی است ، فقط مواد شوینده بیشتری اضافه کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود.

2- یقه پیراهن خود را خیس کنید. یقه پیراهن خود را زیر آب سرد جاری قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که یقه جلوی و پشت شما کاملاً مرطوب است

3- خمیر را به یقه خود بمالید. با انگشتان خود خمیر را به لکه ها و نواحی کثیف یقه بمالید. بگذارید خمیر به مدت یک ساعت روی لکه بماند.

4- یقه خود را بشویید. برای مسواک زدن یقه خود از مسواک یا برس مو استفاده کنید ، همانطور که مسواک می زنید ، روی نقاط لکه دار تمرکز کنید. یقه خود را بکشید تا بیشتر لکه از بین برود.

اگر خمیر خشک است ، فقط یقه خود را قبل از اینکه آن را با مسواک مالش دهید ، دوباره با آب سرد مرطوب کنید.

5- پیراهن خود را بشویید و خشک کنید. پیراهن خود را طبق دستورالعمل های روی برچسب بشویید و خشک کنید. قبل از خشک کردن پیراهن خود ، مطمئن شوید که لکه از بین رفته است. در غیر این صورت ، گرمای خشک باعث ایجاد لکه در یقه شما می شود.

اگر لکه باقی مانده است ، مرحله های یک تا سه را دوباره تکرار کنید ، یا از روش دیگری استفاده کنید.

3- استفاده از محلول جوش شیرین

محلول جوش شیرین و هیدروکسید پرکسید

1- سه قسمت جوش شیرین را با یک قسمت پراکسید هیدروژن ترکیب کنید. مواد را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. خمیر باید قوام خمیر دندان مانند داشته باشد.

*اگر یقه تیره یا رنگی را تمیز می کنید ، پس پراکسید هیدروژن را با آب جایگزین کنید. پراکسید هیدروژن ممکن است یقه ای تیره یا رنگی را سفید کند.

2- یقه خود را خیس کنید. این کار را با قرار دادن یقه خود در زیر آب گرم انجام دهید. مطمئن شوید که قسمت جلو و پشت یقه کاملاً مرطوب است.

3- خمیر را به یقه خود بمالید. با مسواک یا برس مو آغشته به این کار را انجام دهید. خمیر را روی لکه بمالید. اطمینان حاصل کنید که لکه ها و مناطق کثیف کاملا با خمیر پوشانده شده است.

4- لکه را مالش دهید. با استفاده از مسواک خود خمیر را به لک بمالید. یقه خود را به شدت بشویید تا زمانی که قسمت عمده لکه از بین برود. سپس بگذارید خمیر به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت روی یقه بماند.

5- پیراهن خود را بشویید و خشک کنید. پس 1 ساعت و 30 دقیقه ، پیراهن خود را طبق دستورالعمل های روی برچسب ، یا همانطور که معمولاً انجام می دهید بشویید. قبل از خشک کردن پیراهن خود ، مطمئن شوید که لکه ها از بین رفته اند. پیراهن خود را در خشک کن خشک کنید یا آن را آویزان کنید

اگر لکه ها باقی مانده است ، مرحله های یک تا چهار را دوباره تکرار کنید ، یا از روش دیگری استفاده کنید.

 

4- مایع های پاک کننده را امتحان کنید

استفاده از شامپو یا مایع ظرف شویی

1- پیراهن خود را صاف روی یک میز بگذارید. مطمئن شوید که یقه رو به بالا است. یک حوله زیر پیراهن خود قرار دهید تا از قرار گرفتن مواد شوینده روی میز جلوگیری کند.

2- مواد شوینده را مستقیماً روی یقه خود بریزید. با استفاده از انگشتان خود مواد شوینده را به یقه خود بمالید و مطمئن شوید که نقاط لکه دار کاملاً پوشانده شده اند. اجازه دهید مواد شوینده به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت آماده شوند.

*روش دیگر ، شما می توانید به جای مواد شوینده مایع لباسشویی از یک شامپوی دلخواه استفاده کنید.

3- مثل معمول بشویید و خشک کنید. پس از اتمام تنظیم مواد شوینده (یا شامپو) ، پیراهن خود را طبق دستورالعمل های روی برچسب بشویید و خشک کنید. قبل از خشک شدن پیراهن در خشک کن مطمئن شوید که لکه ها کاملا پاک شده باشد. می توانید پیراهن های خود را خشک کرده یا در خشک کن خشک کنید.

در صورت باقی ماندن لکه ها ، مراحل یک تا سه را تکرار کنید ، یا از روش دیگری استفاده کنید

منبع: wikihow

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*